domowe sposoby na choroby

wtorek, 09 czerwca 2015

Choć to dopiero początek słońca, ale niestety przydarzyło mi się już poparzyć skórę promieniami słonecznymi . Kiedy brak pod ręką maści ,lekarstw ratuję się domowymi sposobami tym co akurat jest pod ręką . Nie polecam bo mam nadzieję że Wam się to nie przydarzy no ale gdyby to spróbujcie bo warto. Jeżeli macie inne sposoby to koniecznie napiszcie w komentarzu pod postem. ;-)

  • 1-2  białka kurze

Białko ubić do uzyskania piany ale nie trzeba na sztywno wystarczy nam odrobina pianki. Nałożyć na poparzoną skórę , u mnie to nogi , brzuch , dekolt ... i pozostawić tak ok 15 minut . Następnie po tym czasie pozostałą piankę spłukuje chłodna wodą.

I powiem tak nie wierzyłam że to może coś pomóc dopóki nie spróbowałam naprawdę złagodziło mój ból, a wierzcie był nie do zniesienia - wprawdzie dalej mnie jeszcze piecze ale, już jest lepiej. Gdy nałożyłam piankę na ciało to czułam jak się wchłania w skórę, choć na bokach trochę spływało jak woda więc musiałam wycierać delikatnie miękką ściereczką.

*Drugi sposób to smarowanie się zsiadłym mlekiem lub kefirem ten sposób stosuję od lat bo jak to bywa z tym słońcem ;-)  Zostawić na 15 minut następnie spłukać chłodną wodą.

Czynności te powtarzać kilka razy w ciągu dnia.

Uwaga kiedy poparzymy się słońcem nie bierzemy kąpieli czyli tzw długi leżnie w wannie tylko chłodny prysznic. Gdybyśmy tak chcieli poleżeć z pewnością na poparzonej skórze powychodziły by bąble.

a więcej sposobów w razie konieczności znajdziecie na tej stronie

 

O autorach
/> Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Magia.
Google
Reklama
  • reklama
facebooko

prawa autorskie
Nie kopiuj!
zdjęcia na tym blogu są
chronione prawem autorskim.
INNE
blogi kulinarne Odszukaj.com - przepisy kulinarne Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
zBLOGowani.pl
Wykrywacz smaku - www.wykrywacz-smaku.pl Follow
  • newsletter
  • kanał RSS Wpisów
  • kontakt
  • Magia w kuchni na Twitterze
  • śledź Magię na Facebooku
Uczestniczę w akcjach